Dom pasywny multi-comfort NF15

Pierwszy polski dom w standardzie multi-comfort i NF15

05 12 14 - 23:34 Użyte znaczniki: ,

Dom pasywny NF15Niebawem, już na wiosne 2015 roku, zakończona zostanie budowa pierwszego polskiego domu pasywnego budowanego w standardzie Multi-comfort oraz NF15. Budynek powstaje w podwarszawskiej gminie Stare Babice. Jest to przykład jak na trudnej działce - o niekorzystnym usytuowaniu - można zbudować dom o tak wysokich parametrach energooszczędności. Budynek jest wynikiem konkursu ogłoszonego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii oraz firmę Saint-Gobain.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami budowy domów pasywnych - zapotrzebowanie roczne na energię do ogrzewania wynosi poniżej 14 kWh/m2. To jest niewie - odpowiada wytworzonej energii podczas spalenia 1,4 litra oleju. Budynek musiał spełnić szereg wymagań stawianych standardowi NF15, który został stworzony na potrzeby dopłat dla domów energooszczędnych programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwszy z obrazków przedstawia wizualizację budynku - tak będzie wyglądać w przyszłym roku. Obecnie zostały zamknięte roboty na zewnątrz i niebawem ruszają prace wewnątrz domu. Budynek na zewnątrz ma niemalże wszystkie elementy, oprócz daszka stanowiącego ochronę przeciwsłoneczną:

Budowa domu pasywnego NF15

źródło: http://www.pracownia.info/projekty-domow-energooszczednych/dom-pasywny-standardzie-nf15-multi-comfort/

72 komentarze(-y)

Jeden lub więcej komentarzy oczekuje na akceptację przez redaktora.(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.